معرفی سرکنسول
اخبار > بزرگداشت سالگرد شهادت رهبر شیعیان پاکستان در پیشاور برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

بزرگداشت سالگرد شهادت رهبر شیعیان پاکستان در پیشاور برگزار شد

بزرگداشت سالگرد شهادت رهبر شیعیان پاکستان در پیشاور برگزار شد

علامه 'سید عارف حسینی' روز 17 مرداد 1367 و در زمان ژنرال ضیاء الحق حاکم نظامی سابق پاکستان در مدرسه علمیه دارالمعارف در زادگاهش در شهر پاراچنار واقع در شمال غرب پاکستان، به ضرب گلوله به شهادت رسید.
به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، در این مراسم که در مدرسه علمیه 'شهید عارف حسینی' برگزار شد، پس از سخنرانی برخی از علما در خصوص ویژگی های این شخصیت برجسته پاکستان، علامه سید جواد نقوی یکی از رهبران برجسته جامعه شیعیان پاکستان طی سخنانی، شهید عارف حسینی را از پیروان واقعی روش ها و سیاست های امام خمینی(ره) دانست و افزود که نقش اصلی این شهید با الگو قرار دادن حضرت امام(ره)، تلاش برای تقویت وحدت و یکپارچگی و مبارزه با فرقه گرایی در پاکستان بود. 

 


وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد ابعاد شخصیتی آن شهید بزرگوار و اهمیت تبعیت از راه شهدا با ذکر آیاتی از کلام الله مجید مبنی بر زنده بودن شهدا، اثرات اجتماعی اقدمات آنها را مورد تأکید قرار داد. 
علامه سید جواد نقوی در این مراسم همچنین ضمن اشاره به مسائل جهان اسلام و مشکلات شیعیان در پاکستان، به مقایسه وضعیت شیعیان پاکستان در زمان شهید عارف حسینی با زمان حال پرداخت و از دستگاه های ذیربط پاکستان خواستار رسیدگی و توجه بیشتر برای رفع مسائل و مشکلات پیش روی جامعه شیعیان این کشور و بهبود شرایط آنان شد.
وی با ذکر فرازی از بیانات حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه مسیر اسلام همان مکتب امام حسین(ع) است، راه پیشرفت را پیروی از راه و مکتب امام حسین (ع) و در حرکت در مسیر شخصیت هایی چون شهید عارف حسینی دانست.
این شخصیت شیعی پاکستان در ادامه اظهارات خویش ضمن حمایت از مردم مظلوم کشمیر، برای مسلمانان سراسر دنیا آرزوی پیروزی و سربلندی کرد.
در این مراسم با شکوه تعدادی از علمای شهرهای لاهور، هنگو، کوهات و سایر شهرهای پاکستان حضور یافته بودند.
تصاویر بزرگی از امام خمینی (ره) بنیانگذاری انقلاب اسلامی ایران و حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم به چشم می خورد.
روز پنجم آگوست به مناسبت سالروز شهادت علامه عارف حسینی، به عنوان 'یوم شیعیان پاکستان' نامگذاری شده است.


١٢:٣٣ - 1396/05/18    /    شماره : ٤٦٩٧١٩    /    تعداد نمایش : ٢٤١خروج
وزارت امورخارجه | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر