معرفی سرکنسول
اخبار > سرکنسول ایران در پیشاور: غفلت از مسئله فلسطین در نشست ریاض تاسف بار بود


  چاپ        ارسال به دوست

سرکنسول ایران در پیشاور: غفلت از مسئله فلسطین در نشست ریاض تاسف بار بود

سرکنسول ایران در پیشاور: غفلت از مسئله فلسطین در نشست ریاض تاسف بار بود

محمدباقر بیگی در مصاحبه ای با روزنامه اکسپرس پاکستان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس که در شماره روز پنجشنبه این روزنامه منتشر شد، گفت: برخی قدرت ها که در نشست ریاض نیز شاهد حضور آنها بودیم، به دنبال این هستند که بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته شود و مذاکرات صلح بین فلسطین و اسرائیل آغاز شود. این تلاش ها هر چقدر هم که محکوم شود کم است زیرا مذاکره با یک رژیم نامشروع را به هیچ عنوان نمی توان پذیرفت.
بیگی در خصوص تحولات و تنش های اخیر در روابط برخی کشورهای حوزه خلیج فارس هم گفت: وضعیت تنش در روابط قطر و عربستان سعودی، توطئه دیگر از سوی دشمنان جهان اسلام برای ایجاد فاصله میان کشورهای اسلامی است.
وی با بیان اینکه ایران نسبت به وضعیت کنونی در منطقه و اختلاف های میان کشورهای منطقه نگران است، اظهار داشت: ایران خواهان این است که دو کشور قطر و عربستان سعودی از طریق مذاکره با یکدیگر مسائل ایجاد شده را حل و فصل کنند. در غیر این صورت دشمنان اسلام در دستیابی به اهداف شوم خود موفق خواهند شد. 
سرکنسول کشورمان با اشاره به نام گذاری روز قدس از سوی امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی آخرین جمعۀ ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس اعلام کردند و در این رابطه نه تنها در ایران، بلکه در کشورهای سراسر جهان از جمله در پاکستان فردا مراسم روز قدس بطور باشکوه برگزار می شود. 
وی گفت: در این روز در سراسر جهان ملت های آزاده با شرکت در تجمع ها و راهپیمایی ها، ضمن اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، بار دیگر حمایت خود را از آرمان فلسطینیان اعلام خواهند کرد.
بیگی افزود: بیت المقدس قبلۀ اول مسلمانان در تصرف رژیم اشغالگر صهیونیستی قرار دارد و هدف از اعلام نمودن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) این بود که از ملت مظلوم فلسطین دفاع شود و جنایات دولت صهیونیستی محکوم گردد. 
وی در خصوص روابط ایران و پاکستان هم تصریح کرد: دشمنان روابط دوستانه ایران و پاکستان از ثبات در این روابط خشنود نیستند. دو کشور همسایه دارای روابط دوستانه دیرینه و تاریخی و در آینده این روابط بیش از پیش توسعه خواهد یافت. 


١٧:٥٣ - 1396/04/02    /    شماره : ٤٦١٧٧١    /    تعداد نمایش : ٢١٩خروج
وزارت امورخارجه | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر